تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ – ۲۴ دی ۱۳۹۸ – کد خبر: ۵۸۶۵۴۶ به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سهشنبه) مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار موافقت کردند. تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ – ۰۱ دی ۱۳۹۸ – کد خبر: ۵۷۹۲۹۲ به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در جلسه نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار موافقت کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز -سه شنبه- با ۱۳۹ رای موافق، ۲۵ رای مخالف، و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به بندر چابهار موافقت کردند. نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و توسعه مناطق آزاد چابهار به محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی با مفاد ماده واحده این لایحه با ۱۳۹ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.براساس ماده واحده این لایحه؛ بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به شرح نقشه پیوست به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار الحاق میگردد. Th​is ᠎data w as c​re ated wi​th t᠎he help of G SA C ontent G​enerator Demover sion!

منطقه آزاد چابهار

براساس ماده واحده این لایحه؛ بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به شرح نقشه پیوست به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار الحاق می گردد. در جریان بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و توسعه مناطق آزاد چابهار به محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی با مفاد ماده واحده این لایحه با ۱۵۵ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع در صحن موافقت کردند. بیشتر بخوانید: بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار الحاق میشود در ادامه نمایندگان ماده واحده این لایحه را بررسی و به تصویب رساندند. ۲۴ دی ۱۳۹۸ – ۱۰:۲۹ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بررسی لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار در دستورکار امروز (سهشنبه ۲۴ دی) نمایندگان در جلسه علنی پارلمان قرار داشت.اسامی ۱۱ نمایندهای که با تأخیر به جلسه علنی آمدندبا مصوبه مجلس:۲ بندر به منطقه آزاد چابهار الحاق میشودپس از استماع نظرات موافقان و مخالفان ، نمایندگان کلیات لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را بررسی کرده و با ۱۶۸ رأی موافق و ۱۹ رأی مخالف و چهار ممتنع آن را به تصویب رساندند. نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴دی ماه) مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را بررسی کرده و با ۱۶۸ رای موافق و ۱۹ رای مخالف و چهار ممتنع آن را به تصویب رساندند.

تیننیوز | جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد که در آن افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار تصویب شد. خبرگزاری میزان- مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکمی عبدالرحیم کردی را در سمت مدیرعامل منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار ابقا کرد. خبرگزاری میزان- نمایندگان مجلس کلیات لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار را تصویب کردند. نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (۲۴ دی) لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری را به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار تصویب کردند. متوسط بارندگی سالانه کمتر از ۲۰۰ میلیمتر در سال است که ۶۴ درصد آن در زمستان میبارد. برای سفر به چابهار میتوانید از تورهای زمینی هم استفاده کنید که هزینه شما را کاهش میدهد. نتایج نهایی اولویت بندی نواحی شهر چابهار با تاکید بر توزیع فضایی شاخص های ترکیبی کیفیت زندگی با استفاده از مدل ویکور نشان می دهد، بیشترین عددQ متعلق به ناحیه ۱ شهر چابهار با وزن (۰.۷۶۰)، و کمترین وزن متعلق به ناحیه ۴ شهر چابهار با (۰.۵۷۴) می باشد. Article was created wi​th GSA Content Gene​ra​to​r  DE​MO᠎.

در این نشست بینالمللی عمدتا سرمایهگذاران و فعالان این حوزه حضور داشتند که بر توسعه صادرات از مناطق ویژه هند تاکید شد. عبدالرحیم کردی امروز در نشست خبری که در منطقه آزاد چابهار برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری سواحل مکران را به عنوان گنج پنهان عنوان کردهاند و خواستهاند تا برای توسعه این منطقه رویه مختلفی نسبت به رویههای معمول پیش گرفته شود. این بازار تماشایی قدمتی تاریخی دارد و از روزگاران بسیار دور تا به امروز به یادگار باقی مانده است. منبتی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، به برخی از اقدامات اجرایی در حاشیه شهر چابهار اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا کنون معادل ۲۰۰ میلیارد تومان عملیات عمرانی مشتمل بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع تسطیح و آماده سازی، ۱۲۰ هزار متر مربع زیرسازی، بیش از ۳ هزار متر مربع پیاده رو سازی، انجام بیش از ۴۳ هزار متر مربع آسفالت، ساخت یک پل و یک پارک محلهای انجام داده است. عضو کمیسیون شوراها ادامه داد: الحاق یک جز به بند الف ماده ۳۱ قانون احکام دائمی برنامههای توسعهای کشور هم به تصویب رسید.