یکی از زیباترین مکان های دیدنی چابهار همین جنگل های حراست. در چابهار هر جاذبه طبیعی شگفت انگیزتر از دیگری است و خلیج گواتر از زیباترین جاذبههای طبیعی چابهار است که گردشگران را مسحور میکند. سواحل صخرهای، تالاب لیپار، کوههای مینیاتوری، درخت انجیر معابد، جنگل حرا و فرش خزه و جلبک از جاذبه های این جاده هستند. این کوهها در سطح منطقه به دلیل شباهت به سطح سیارات فضایی به کوههای مریخی و به خاطر زیبایی به کوههای مینیاتوری مشهورند، “بدلند” یا “بد بوم” درواقع عبارت است از زمینها و ارتفاعات لم یزرع که خود در برابر فرسایش به این شکل در آمدهاند. به گفته این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: «هنوز هیات عالی نظارت جلسهای درباره این موضوع نداشته که آن را رد یا تایید کرده باشد. از پدیدههای طبیعی چابهار مثل موج فشان چابهار، دریاچه صورتی یا تالاب لیپار، کوههای مریخی یا مینیاتوری، جزر و مد قرمز، و چشمههای گِل فشان بازدید کنید. همانگونه که در خبرها آمده است، شهر چابهار چهارده محله حاشیهنشین دارد و از سال گذشته که این شهر به محدوده منطقه آزاد ملحق شده است اقدامات و مطالعاتی پیرامون ساماندهی مناطق حاشیهنشین در دستور کار قرار گرفته است. این خلیج طبیعی که چشم اندازی بسیار طبیعی دارد، خود میزبان دهها لنج و قایقهای صیادی است، منطقه آزاد چابهار در جوار شرقی این خلیج زیباست.

در تازه ترین تحولات پس از مطرح شدن نظیر مهندس میرسلیم در راستای مخالفت با این طرح و بیان شدن شایعاتی در فضای مجازی در رابطه با مخالفت شورای عالی حسن اجرای سیاستهای کلی نظام با چنین طرحی، حالا حجتالاسلام غلامرضا مصباحیمقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تکذیب خبر رد مصوبه مجلس درباره واردات خودروهای خارجی در هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام، از تشکیل نشدن جلسه مربوط به بررسی این طرح سخن می گوید. بر بدنه این سقف طبیعی، آثار تراش و ابزار کار به خوبی پیداست. این بازار به دکه بازار نیز مشهور است. به همین دلیل آن را چهاربهار نیز مینامند. گردشگران با حضور در اسکله های چابهار، علاوه بر آشنایی با فرهنگ ماهیگیری مردم محلی، این امکان را دارند تا از محصولات دریایی منحصر به فرد این منطقه نیز خریداری کنند. گردش مالی ناشی از این حجم پروازی برای جابهجایی بار و مسافر، بالغ بر ۲۰میلیارد دلار درآمدزایی داشته است. هم در این منطقه زندگی میکنند. کوههای مینیاتوری که مریخ را روی زمین آوردهاند به کوههای مریخی هم معروف هستند.

کوه های مریخی مناظری از کوه های کره ماه را برای انسان تداعی می کند. بازار بلوکان چابهار یکی از مناطق گردشگری بومی این شهر می باشد که در آن تعداد ۷ پاساژ با غرفه داران و فروشندگان بومی این استان فعالیت می کنند، با ورود به این مکان فوق العاده رنگ ها و استقبال بومیان از خریداران ، خریداران کمی شوکه می کند ، بیشترین کالاهایی که در این مغازه ها عرضه می شوند شامل پراچه، پوشاک بومی، خوراکی های سنتی، زیورآلات و صنایع دستی می باشند . یکی دیگر از جذابیت های این مجموعه بوی ادویه های تند و متنوع، سمبوسه و پکورای فروشندگان و دست فروشان است که در این مکان به مشام می رسد. گفته میشود این مسجد دومین مسجد ایران بعد از ورود اسلام است. بازار وکیل به دستور کریم خان زند ساخته شده و از همان اول مرکز داد و ستد و کسب و کار شیرازیها بوده است. در میان مراکز خرید چابهار، مجتمع تجاری صدف بهترین مرکز خرید برای خرید لوازم شخصی و خانگی است. برای دور زدن این محدودیتها، ایران به دنبال ایجاد روابط قویتر با کشورهای آسیایی بوده است که روابط خصمانه کمتری با آن دارند.

به شهر همیشه بهار است.

گورستان و چاه آبی باستانی، ارزش این منطقه را بیش از پیش کرده است. به طورکلی آب و هوای چابهار دارای کمترین تغییرات در فصول چهارگانه سال است و درجه رطوبت فقط در دو ماه از سال (اردیبهشت و خرداد) بالا میرود؛ برای مثال، هوای شهر چابهار در تابستان از تهران خنکتر است. همجواری منطقه آزاد چابهار با دریا، نزدیکی به مدار رأسالسرطان و قرارگرفتن درمسیر بادهای موسمی شبه قاره هند و جبهههای استوایی موجب گردیده است که دارای آب هوایی گرمسیری معتدل با رطوبت نسبی باشد. چابهار منطقه آزاد واقع در جنوب ایران است و به خاطر شرایط آب و هوایی، بندر چابهار معروف به شهر همیشه بهار است. این درخت بومی هند و جنوب شرق آسیاست و گفته میشود که از سرزمین هندوستان وارد ایران شده است. علت این نامگذاری، زیبایی منطقه و وجود درختان سرسبز و خرم است که میتواند پذیرای علاقهمندان به طبیعت باشد. طبیعت چابهار پر از شگفتی است. امروز رودخانه لاوری از وسط این روستا میگذرد و مردم برای دیدن جاذبههای تاریخی زیادی که در این روستا وجود دارد راهی تیس میشوند. اگر به دیدن این مسجد میروید انتظار دیدن کاشیهای آبی و معماری ایرانی را مثل دیگر مسجدها نداشته باشید. This da ta was ᠎do ne by ​GS A Co᠎nten t Genera tor DEMO.