مردمان چابهار معمولا از این هنر برای دوخت لباس های خودشان استفاده می کنند و در صورتی که محصولات اضافه ای تولید کنند آن را به بازار عرضه می کنند. در ابتدای حرکت باید از جنوب تهران با استفاده از آزاد راه خلیج فارس وارد مسیر تهران – قم شوید. تحلیلگران بر این باورند که هند، بهعنوان یکی از قدرتهای نوظهور اقتصادی در جنوب آسیا با طرح استراتژی بلندمدت در راستای توسعه بازارهای داخلی، دسترسی به بازار افغانستان و آسیای میانه و رقابت با چین و پاکستان، تلاش دارد با سرمایهگذاری در بندر چابهار، به نفوذ اقتصادی و سیاسیاش در منطقه بیافزاید و جایگزینی برای بندر گوادر، مسیر ترانزیتی چین و پاکستان ایجاد کند. در ماه دسامبر سال گذشته رسانههای هندی اعلام کردند که آمریکا یک تضمین کتبی به هند ارائه کرده است که بر اساس آن هند میتواند برای خرید تجهیزات در بندر چابهار اقدام کند. بندر چابهار و مسیرهای ارتباطی منتهی به آن – بهویژه راهآهن چابهار-زاهدان با هزینه تخمینی یک میلیارد و ششصد میلیون دلار در استان سیستان و بلوچستان که دولت هند بخشی از سرمایهگذاری احداث آن را به عهده گرفته است به شکوفایی اقتصادی و رونق کسبوکار در کشورمان کمک میکند.

بازار برکت چابهار

Post was c᠎reat ed by GSA​ C᠎onte nt G enerator Demov᠎er si on.

بخش اعظم سرمایهگذاری برای ساخت بندر چابهار از سوی دولت هند انجام میگیرد. علاوه بر مزیتهای پیش گفته برای تولید و سرمایهگذاری صادرات محور در این منطقه باید به قرابتهای فرهنگی و سبکهای زندگی نزدیک و مشابه کشورمان با این کشورها توجه داشت که از نقطه نظر تجارت و مباحث نوین بازار، مؤلفههای مهمی برای کسب و کارهای تولید و تجارت محسوب میشود و میتواند در صورت توجه کافی و تدبیر مناسب از سوی فعالان اقتصادی به عنوان یکی از عناصر آمیختههای بازاریابی مناسب در تقویت و ارتقای سطح مناسبات تجاری بین این کشورها محسوب شود. اما اینک علاوه بر مسجد در خانه نیز مراسم عقد به اجرا گذاشته می شود. رد پای تاریخ بر دیوارهای آجری و قدیمی حس می شود. خلاصه اساسنامه و شرکتنامه شرکت مزبورکه در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ تحت شماره ۲۸۱۰ در دفترثبت شرکتهای واحد ثبتی سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار به ثبت رسیده ودرهمان تاریخ از لحاظ امضاء ذیل دفاتر ثبت تکمیل گردید، جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آگهی میگردد: ۱ – موضوع شرکت: صادرات و واردات و خرید و فروش کلیه کالاهای مجاز – ترانزیت در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار. این هنر که در اصل، هنر تزئین پارچه است، سابقه ای طولانی و به دارازی قدمت تاریخ بلوچستان دارد و از این رو بعید نیست که آن را نام بلوچی دوزی به شما معرفی کنند.

مجتمع های تجاری چابهار

بلوچستان دارای وسعت زیاد و آب و هوای متنوع و در برخی از مناطق دارای طبیعتی کوهستانی میباشد. ـ پیکره هشت: برای ایجاد صنایع بالادستی نظیر پالایشگاه ، پتروشیمی و صنایع سنگین مانند فولاد –و۰۰۰۰ و همچنین فرودگاه و غیره به وسعت ۱۰۰ هکتار . تمایل ایران برای راهاندازی بندر چابهار با توجه به منافع استراتژیک کشورمان قابلدرک است. پس رستوران مکران بهترین انتخاب است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرتضی بانک، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد که در همایش بین المللی روز چابهار با حضور مسئولان ۳۵ کشور سخن میگفت، ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی و معاونین این وزارتخانه به خاطر حضور در همایش و ابراز امیدواری برای دستیابی این همایش به دستاوردهای مثبت و مورد انتظار در کمک به تبدیل منطقه استراتژیک چابهار به پیشران توسعه سواحل مکران و نقش آفرینی موثر آن در تقویت پایه های نظام توسعه ملی و گسترش همکاریهای منطقه ای و بین المللی گفت: امروز پیوندهای تمدنی، قرابتهای فرهنگی و منافع مشترک در ژئواکونومیک و ژئوپلتیک منطقهای، پایههای محکم و ظرفیتهای حائز اهمیت برای تقویت بیش از پیش همکاری ها و ایجاد اتحاد اقتصادی مزیت آفرین بین جمهوری اسلامی ایران، جمهوری هند، جمهوری اسلامی افغانستان و دیگر کشورهای منطقـه است.

مجتمع صدف چابهار

از آن زمان تاکنون این صادرات رشد بسیار خوبی داشته است. گوپتا توضیح داد: صادرات به افغانستان از طریق بندر چابهار از سال ۲۰۱۹ آغاز شد. در این راستا چین پیشنهاد کرده است که به هزینه خود یک خط آهن مشترک از بندر گوادر تا بندر چابهار در ایران کشیده شود که بتواند نفوذ زمینی خود را از جاده قره قروم به بندر گوادر و بعد از آن طریق بندر چابهار داشته باشد تا به بخشی از بازارهای خاورمیانه و بعد از آن اروپا دسترسی پیدا کند. در بازار کنارک که پرسه می زنی می بینی زن و مرد بوی نامطبوع این اجناس را به جان می خرند و به دلیل تنوع و ارزانی با شور و حرارت مشغول بررسی و جستجو در میان انبوهی از اجناسند و فروشندگانی که فقر و ناچاری در چهره شان مشهود است و اگر این خریداران نباشند معلوم نیست برای گذران روزی به چه کاری دست بزنند. دست بافتهای حصیربافی یکی دیگر از اجناس بسیار زیبای بندر چابهار به شمار میرود که میتوانید آن را به عنوان سوغاتی خریداری کنید. هنگامی راهی سفر می شوید بدون شک به دنبال مراکزی هستید که بتوانید با خود سوغاتی را به همراه ببرید باید بگوییم شهر چابهار دارای بازار های مختلفی است و می توانید هر نوع وسیله ای را که بخواهید از آن جا خریداری نمایید، علاوه بر این با خرید صنایع دستی مردمان بلوچی می توانید لذت خاصی را از سفر در ذهن خود هک نمایید.