پس اگر قصد دارید تا در زمانی خلوت سفر کنید پاییز بهترین زمان برای سفر به چابهار است. اما سر صحبت مردم خونگرم و محلی این دیار که بنشینید، میگویند “چه بار” مخفف چاه آب و پیرامون است (چه به معنای چاه آب و بار به معنای پیرامون) و آن را به افرادی نسبت میدادند که از زمان قدیم کسانی در اطراف چاه آب ساکن بودند، و جهت تامین آب مورد نیاز مردم، از آن چاه ها استفاده میشد. اما درحالت کلی اگر از گرما و سرمای شدید شهر های دیگر، فراری هستید، بندر چابهار پناه خوبی است. چابهار علاوه بر اینکه با سواحل آبی خود به یکی از نقاط توریستی محبوب تبدیل شده است، دارای سوغاتی های خوشمزه و صنایع دستی بی نظیری است که می توانید در سفر خود به یادگار بخرید. در این بازار می توانید انواع لوازم برقی، پتو و لوازم آرایش را با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کنید. در بازار صدف می توان پارچه های متنوع، انواع کفش و پوشاک زنانه و مردانه و اقلامی مثل چای و شکلات، لوازم خانگی و برقی معروف و لوازم الکترونیک مثل موبایل را تهیه کرد.

بازار برکت چابهار

پارکینگ : پارکینگ مسقف مرکز خرید صدف چابهار در دو طبقه و ظرفیت ۳ هزار خودروی سواری می باشد. مساحت کلی این مرکز خرید ابریشم ۱۵ هزار مترمربع است که با بودجهای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته شده است. حال خوب این فضا باعث میشود تا آخر عمر، منظرهی زیبای سکوت ساحل و حرکت قایق و جلوهای از کوههای مینیاتوری در ذهنتان و گوشهای از قلبتان ثبت بماند. در بخش جنوب شرقی ابزاری بدست آمده که در کنار آنها مقداری سفال ساده و منقوش مربوط به هزاره چهارم و اوایل هزاره سوم قبل از میلاد دیده میشود. سوزندوزی، با توجه به جنس پارچه و طرح مورد نظر، به روشهای مختلفی انجام میشود. غلام رسول به شاد کردن مردم اهمیت زیادی می داده و شیوه زندگی وی مورد توجه مردم قرار گرفته است. حاصل دست رنج زنان بلوچ روستای کلپورگان، انواع ظروف سفالی کاربردی و تزیینی است که مورد توجه مسافران قرار میگیرد. برای همین به شما پیشنهاد میکنیم در اولینفرصتی که دست داد، برنامه سفر به این شهر زیبا را بچینید. در سیستان و بلوچستان و شهر چابهار منطقهای حفاظت شده برای گونه بهجایمانده از دوران ژوراسیک وجود دارد که اماکن دیدنی این شهر را تکمیل میکند. امامزاده غلام رسول شخصی درستکار بود که از هندوستان به ایران مهاجرت میکند و در چابهار ازدواج میکند.

او وصیت میکند که پس از مرگش نه تنها کسی عزدارای نکند(شاید برای مردم نه چندان خوشحال ایران، عجیب باشد) بلکه به مدت ۱۰ شب و روز، مراسم جشن و شادی به راه باشد. این شهر در نزدیک خط استوا واقع شده به همین علت چندان تغییر آب و هوایی در آن رخ نمی دهد. خبر خوش اینکه جاهای دیدنی چابهار برای طبیعت گردی هنوز بکر است و چندان دستخوش مدرنیزه و هجوم گردشگران غیر مسئول نشده است. در اینجا شما را با بیشتر با چابهار و یکی از جاهای دیدنی نابش آشنا خواهیم کرد با فاینداتور همراه باشید تا سفر ایرانگردی خاصی را اغاز کنیم. در میان دو کوه که فاصــله چـــندانی با هم ندارند آببندی ایجاد شده که آبهای سـرگردان اطراف را در خود جمع کرده است و به آبگیــــری به طول ۱۴ کیلومتر تبدیل شده است در این آبگیــر چشمنواز انواع بوتهها و درختچهها از نوع گز و کلیر و چش با چشمانـدازی زیبا، منطقهای بــکر با زیستسامانه خاصی را به وجود آورده است. سفر جادهای به این شهر نیازمند روحیهی ماجراجویی و خستگی ناپذیری است. از اوایل آبان تا اواسط فروردین، این شهر را برای سفر انتخاب کنید. این مرکز خرید یکی از معروفترین مراکز خرید منطقه آزاد چابهار است که بیش از ۲۵۰ فروشگاه در آن وجود دارد.

مجتمع صدف چابهار

همچنین بازار دیگری به نام زرگرها هم در این شهر وجود دارد که بالاتر از پارک بهار قرار دارد. مشابه همچین پدیدهای، در جمهوری آذربایجان و آمریکای مرکزی نیز وجود دارد. کُردی ادامه داد: نکته بعدی که بسیار مهم و جای تاکید دارد سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در چابهار است، بندر چابهار به لحاظ زیرساختی جزو بنادری است که بدون محدودیت امکان پذیرش هر نوع کشتی را دارد، و امکانات و ظرفیتهای تخلیه و بارگیری در آن فراهم است. هم اینکه میتوانید به راحتی بدون کفش بر روی شن و ریگزار متفاوت دریای عمان قدم بزنید و حسابی لذت ببرید. شهرستان چابهار با مساحتی حدود ۱۷۱۵۵ کیلومتر مربع در منتهیالیه جنوب شرقی ایران در کنار آبهای گرم دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفتهاست. حکایت بر آن است از آنجایی که چابهار در نزدیکی اقیانوس هند قرار دارد و از سویی به علت شکل پوستهی زمین در این ناحیه، با فرورفتن پوستهی اقیانوس در زیر این منطقه، فشار زیادی بوجود میآید که نتیجهی آن همین حباب گِل است. در ساخت این محصولات از طرح ها و نقش های بومی استفاده می شود.

᠎This ​post has  been created by GSA Con te᠎nt Generat or  Demoversion.