آنها میتوانند کفش و لباس و انواع کالاها را در یک مرکز تجاری خریده و در وقت خود صرف جویی کنند. بازارها و مراکز خرید بسیاری در چابهار پر از انواع پارچه، ظروف، اجناس پاکستانی، چینی و ایرانی هستند که دلتان میخواهد همه آنها را خریده و با خود به شهرتان ببرید. دکه بازار یا بازار سنتی زنان علاوه بر این که یکی از مراکز خرید چابهار است. چابهار دورترین نقطه ایران از پایتخت و تنها شهر بندری کشور که در پس آن می توانید نمای اقیانوس را ببینید که در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته، شهرساحلی چابهار در کنار دریای عمان و اقیانوس هند واقع شده است و در نتیجه منطقه آزاد چابهار از نظر بازرگانی موقعیتی استراتژیک و خاص دارد و همین باعث رونق و اهمیت بیشتر این شهر شده است. این کالاها نباید از نظر شرعی و قانونی غیر مجاز باشند. چابهار یکی از زیباترین مناطق ایران است که از نظر طبیعی آب و هوایی مطبوع دارد، چرا که همجواری با دریای عمان رطوبت زیادی به این منطقه میدهد. ​Post w᠎as generat ed by G᠎SA​ Conte᠎nt G en​er at​or Demover​sion.

منطقه آزاد چابهار

برای خرید مواد غذایی مثل ماهی، میوه، گوشت، سبزیجات یکی از بازارهای مهم و پر طرفدار چابهار، بازار طالح یار است. برای اینکه دیدگاه چابهار عسلویه دوم به تحقق نزدیک شود تضمین تامین نفت خام و مواد پالایش شده نیازمند تاسیس منطقه مشترک صنعتی نفت و پتروشیمی و بزرگترین مرکز برون مرزی برای خرید نفت خام در منطقه آزاد چابهار است که این امر باید با مشارکت وزارت نفت و شرکتهای خارجی انجام شود و از عهده منطقه آزاد خارج است .با ید شرکت نفت با بهره گیری از مزایای منطقه دست به اینکار بزند . صدور مجوز احداث فروردگاه بین المللی منطقه آزاد بمنظور بهره مندی از ویژگیهای مقرراتی ورود بار و مسافر به مناطق آزاد . تصور غلطی مبنی بر این که این شهر نا امن و دارای امکانات رفاهی کمی می باشد دارند اما تنها کافی است یک بار به این شهر سفر کنند خواهند دید یک شهر کاملا پیشرفته با جاذبه های دیدنی و منحصر بفردی مانند مسجد جامع دزک و تالاب لیپار و قلعه زیباو دیدنی پیروز گت و بند ر گواتر و … همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، خرید فرش در چابهار با وجود فروشگاه اینترنتی فرش ایران کارپت سهل است، اما از کجا بدانیم بهترین فرش کدام است؟ Th is  data w as w᠎ritten by G SA Con te​nt Generat​or Dem​over​si on.

خرید مستقیم از چابهار

آب و هوای این بندر نسبت به مناطق جنوبی دیگر ایران در فصل زمستان معتدل و در فصل تابستان نسبتا خنک است. مجتمع تجاری صدف یکی از بهترین مراکز خرید برای افرادی است که قصد خرید لوازم خانگی دارند. بازار ابریشم چابهار علاوه بر اجناسی نظیر لوازم خانگی و لوازم آرایش، کالاهای روزانه و مصرفی را نیز عرضه میکند. یکی از مجتمع هایی که در چابهار به عرضه اجناس دست دوم و استوک مشهور بوده، پاساژ پردیس است. عرضه محصولات متنوع و ارزان عامل اصلی سفرهای فراوان گردشگران به این منطقه میشود. الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه در طرحی فراگیر کل شهر چایهار به عنوان منطقه آزاد اعلام گردد . بسیاری از بنادر و شهرهای جنوبی ایران، شامل مناطقی هستند که میتوانید اجناس بسیار خوبی برای خرید بیابید. برای دیدن یکی از این شهرهای بینهایت زیبا و دیدنی بهتر است با تور چابهار همراه شوید تا علاوه بر جاهای دیدنی اطراف شهر و به یاد ماندنی بلوچستان، در مراکز خرید فوقالعاده این شهر نیز بگردید و کالای مورد نظرتان را بخرید.

چابهار منطقه ای بکر و منتظر توسعه تلفی می گردد در این راستا یک برنامه توسعه ای بدون محدودیت قابل طراحی است . لیستی از جاذبه های بیشماره طبیعی و تاریخی و فرهنگی باقی می ماند که هر گردشگری را به سفر به این منطقه زیبا راغب می کند. تعریف نمایندگی های نهادهای اجرایی در درون منطقه و رهایی از وابستگی به شهر چابهار با استفاده از اختیار تفویض شده در ماده ۲۷ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی کشور. مشکل اصلی چابهار چگونگی تبدیل یک منطقه دور افتاده و توسعه نیافته در بلند مدت به یک بازار جذاب و رقابتی و نیزیافتن راههایی برای تضمین ایجاد جذابیت و رقابت پذیری دراز مدت در بازار به شمار می آید. از همه اینها که بگذریم، باید سری هم به انجیر معابد چابهار بزنید؛ درختی که محلی ها به آن کرگ می گویند. در این اقامتگاه می توانید غذاهای محلی چابهار را سفارش دهید. نمونه ای از توسعه با اتکا به عناصر بومی را می توان در قشم مجتمع سازی تجاری در گهان و قشم – احداث بزرگترین کارخانه ساخت شناور و کشتی سازی مدکندالو گردشگری و نمونه های مشابه دیگری که به موفقیت هایی دست یافته اند دید .