خرید بلیط چارتر چابهار و بلیط لحظه آخری چابهار می تواند شرایطی را برای شما فراهم سازد تا بلیط ارزان چابهار را راحت تر خریداری نمایید. به سمت خونه برگشتیم و یک ناهار مختصر خوردیم و دوباره ساعت ۴ برای دیدن غروب دریا به سمت ساحل دریا بزرگ راه افتادیم .ساحل خیلی شلوغ تر از صبح بود ، هوا خنک تر شده بود و ابرهای تیره آسمون ، ما رو از دیدن غروب خورشید محروم کردن . برای بازید از بازار سنتی چابهار نیازی نیست هزینه ای را بپردازید، به راحتی می توانید وارد بازار شوید و با قسمت های مختلف آن آشنا شوید، با اقامتی چند روزه می توانید از تمامی بازارهای موجود در چابهار به خوبی دیدن نمایید. بازدید از روستای تاریخی تیس را از دست ندهید. ادویه و چیپس و تنقلات و نوشیدنی چابهار نیز همگی در سالیکا موجودند تا در سریعترین زمان به دست شما برسند. یکی از زیباترین مکانهای هر شهر بازار سنتی آن است، چابهار که خود مرکز خرید است نیز دارای بازاری سنتی است که به بازار سنتی زنان مشهور گشته است، دکه بازار مکانی مناسب برای خرید و تفریح توأمان است. این مرکز خرید در نزدیکی منطقه آزاد تجاری چابهار و به فاصله ۱۰ دقیقهای از مرکز شهر واقع شده است. This data w as g​enerat᠎ed wi th G SA  Content Gener ator D em oversion .

خرید از چابهار

در مرکز خرید پردیس چابهار، فروشگاه های لوازم خانگی، عینک فروشی و صندل فروشی وجود دارد که می توانی از آنها با قیمت مناسب خرید کنی.ولی اگر قصد خرید لوازم خانگی حجیم مثل یخچال فریزر داری چون حمل و نقل آن مشکل است بهتر است از فروشنده ها بخواهی در مقصد آن را به شما تحویل دهند. باغ های گرمسیری که ما دیدن کردیم درخت های زیتون یا گواوا و میوه کنار بود که اون زمان رسیده بود و ما از این میوه ها چیدیم و خوردیم. جان محمد ساندویچ فلافل رو آورد و بعد به پیشنهاد جان محمد رفتیم که کنار دریا کوچک بنشینیم و غذا رو اونجا بخوریم. از این همه نظم و وقت شناسی خیلی خوشم میاد و من رو یاد لیدرهای حرفه ای تایلند می انداخت، اگرچه که جان محمد خیلی منظم و آن تایم بود ولی ما معمولا نیم ساعتی عقب بودیم. نیم ساعتی تا غروب وقت داشتیم که از فضا استفاده کنیم و عکس بگیریم و بعد از غروب باید به طرف ماشین حرکت میکردیم. نیم ساعت وقت داشتیم که اونجا باشیم ولی واقعا برای اون همه زیبایی نیم ساعت زمان کمی است. عشایر ناحیه سیستان و بوچستان با استفاده از پشم دام هایشان گلیم های بسیار زیبایی را درست می کنند. ​This  data was g​enerat ed by GSA  Co nten t Ge᠎nera​tor DE᠎MO!

در غیر این صورت هم در بازارهای این شهر، صدف های زیبایی با قیمت مناسب به فروش می رسد. غیر از این مغازهها اینجا حمام و آب انبار و یک حسینیه هم دارد. چابهار در حاشیه دریای عمان قرار گرفته که به اقیانوس هند هم راه دارد و وزش بادهای موسمی بندر چابهار را در فصل تابستان خنکترین و در فصل زمستان گرمترین بندر جنوب کشور میکند.متوسط دمای چابهار در زمستان ۱۹ درجه سانتیگراد و در تابستان ۳۱ درجه سانتیگراد است. چابهار به عنوان یکی از هفت مناطق تجاری آزاد و تنها بندر اقیانوسی ایران است که در استان سیستان و بلوچستان با آب وهوایی معتدل و بهاری قرار دارد. • در زمان خرید از مراکز خرید چابهار و منطقه آزاد تجاری آن، از قیمتها اطلاع داشته باشید تا کالاها را گرانتر از چیزی که باید نخرید. آشپزان هنرمند چابهاری برای تهیه تنورچه، گوشت گوسفند را در تنور، کباب میکنند و تحت عنوان تنورچه که کبابی فوقاالعاده خوشمزه است از مهمانان خود پذیرایی میکنند. قلیه ماهی و بریانی گوشت بود. قلیه ماهی دو تیکه ماهی پر استخوان در آب بود و بریانی یه غذای که گویی چند غذای مونده رو با هم قاطی کردی و اصلا معلوم نبود چی بود و قاعدتا طعم خوبی هم نداشت.

یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی ایران است.

نزدیکی ساحل دریا بزرگ با دریای عمان، باعث شده تا آب با دیواره صخرهها برخورد کند و موج فشانهای بینظیری به وجود آورد. که معروف است به تور چابهار با قطار یا اتوبوس. یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی ایران است. گاندو یا تمساح پوزه کوتاه بطور طبیعی در این منطقه زندگی می کند. چابهار جاذبه های بی نظیری همچون تپه های گل فشان، سواحل بریس، منطقه کوههای مریخی، جنگلهای مانگرو خلیج گواتر، تالاب صورتی و گاندو تمساح پوزه کوتاه ایرانی در منطقه باهوکلات و … درخت چند هزار ساله انجیر معابد، گِل افشان، تالاب صورتی لیپار، روستای پسابندر و در نهایت سواحل زیبای گواتر، از مهمترین جاذبه های گردشگری این ناحیه هستند.دیدن این همه عجایب که در فاصله ی چند کیلومتری هم قراردارند هر آدمی را به وجد میاورد. اما یکی دیگه از جاذبه های این خلیج، دلفین ها هستند. بومی ها به کوه گل افشان، ناف زمین می گویند.